Nominant Smeru platil firemnou kreditkou 4800 eur za luxusnú obuv

Nominant Smeru na čele Tiposu Ladislav Kriška platil 4. októbra 2014 firemnou kreditkou v obuvi 4847 eur za bližšie nešpecifikovaný luxus. Údajne všetko vyrovnal v pokladnici a tak nevznikla žiadna škoda.

Baldinini na Širokej ulici v centre Prahy je luxusný obchod s topánkami a odevmi. Talianska značka patrí k drahým módnym značkám a jej výrobky nosila napríklad princezná Diana či režiséri Federico Fellini a Michelangelo Antonioni.

Kriška v októbri zaplatil firemnou kreditkou ešte 85,87 eura v platobnom termináli pražského hotela InterContinental, ktorý je na vedľajšej ulici ako Baldinini.

Nákup firemnou zlatou Visa kartou vysvetľuje mimoriadnymi okolnosťami, v ktorých sa v ten deň v Česku ocitol. V Prahe bol aj s dcérou na operácii a zákrok hradil zo súkromnej karty. Prekročil limit a tak na luxusný súkromný nákup použil firemnú kreditku.

Hovorca Tiposu uviedol, že šéf Tiposu žiadne interné predpisy neporušil a peniaze do pokladnice firmy uhradil zrejme 7. novembra 2014, po viac ako mesiaci.

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/7489287/nominant-smeru-na-cele-tiposu-platil-firemnou-kreditkou-za-luxus.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko