Poistencov pre VŠZP láka agentúra, kt.riadil brat člena Smeru delením zákazky bez súťaže

VŠZP lákala poistencov cez agentúru blízku Smeru a aby sa vyhla súťaži, rozdelila zákazku
Na kampaň vyhradili takmer 42¬-tis.€ bez DPH, no sumu rozdelili do 5zmlúv. Aj keď išlo o 1 kampaň, poisťovňa zvlášť objednávala televíznu reklamu, rozhlasové šoty či propagačné fotografie.

Žiadna zo zmlúv neprekročila hranicu 10tis.€, vďaka čomu sa poisťovňa vyhla zákonnej povinnosti vyhlásiť verejnú súťaž cez Vestník verejného obstarávania, a mohla osloviť konkrétne agentúry.

Všetkých 5 zmlúv podpísala v 1deň a s 1 firmou – breznianskou reklamnou agentúrou Infiniti Media, ktorej konateľom bol do r.2011 brat poslanca Smeru a primátora Brezna Jaroslava Demiana.
Oficiálnym majiteľom agentúry je od r.2008 londýnska firma Westrod Finance Limited.
Na jej čele stojí Juhoafričanka Christina Van Den Berg, ktorá vedie ďalších 148 podobných firiem. Westrod nemá vlastnú webovú stránku a má len veľmi malé základné imanie.
Konateľ agentúry Ján Kováč odmietol, že by Westrod bola nastrčená schránková firma.
Mená majiteľov však zverejniť nechcel.
Kováč vystriedal v r.2011 v kresle šéfa firmy Ľudovíta Demiana. Brat politika Smeru bol do toho istého roka aj spoločníkom vo firme s podobným menom – Infiniti Media Production.

Infiniti Media už dlhšie spolupracuje s OZ Zober loptu, nie drogy, ktoré podporujú vláda aj štátne firmy. Zabezpečuje pre združenie mediálnu podporu. Získava peniaze od partnerov, ktoré potom používa na reklamnú kampaň a zviditeľnenie aktivít združenia. Časť peňazí mu priamo odvádza.
Takto v r.2012 a 2013 agentúra napríklad získala dohromady 400¬-tis.€ od štátnej Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústavy (SEPS).
Z prevažnej väčšiny financovala výrobu šotov, inzerátov a nákup mediálneho priestoru. Združenie priamo získalo asi 140¬-tis.€

Zdroj:
https://domov.sme.sk/c/6947156/poistencov-laka-statu-zvlastna-agentura-riadil-ju-brat-clena-smeru.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko