Poisťovňa Dôvera dosiahla za 10r.čistý zisk 700mil€ a z toho vyplatila schránke Širokého 200mil.€ dividendu

Viete koľko nám doteraz z poistného sytému vytieklo von peňazí?

Podľa správy Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dosiahla za roky 2010 až 2020 poisťovňa Dôvera hrubý zisk z poskytovania zdravotnej starostlivosti viac ako 900mil.€ a vyplatila svojim akcionárom čistý zisk po zdanení vo výške 700mil.€.

Z toho bola v r.2011-2015 vyplatená aj mimoriadna dividenda vo výške približne 200mil.€ pre cyperskú schránkovú firmu Prefto, spájanú s oligarchom Smeru Jurajom Širokým. Za 10rokov nám takto vytieklo zo systému toľko financií, že by sme za ne mohli postaviť niekoľko moderných nemocníc. A to len cez jednu poisťovňu.
Ako minister zakázal Krajčí poisťovniam splácať si z verejného zdravotného poistenia svoje úvery, čo sa do tej doby dialo.

V krajinách EÚ je súkromné podnikanie vo verejných službách obmedzené, ceny a zisky súkromných firiem sú regulované.
Poisťovne budú mať zo zákona stanovenú sumu, ktorú musia v danom roku investovať do zdravotnej starostlivosti, súkromným poisťovniam sme obmedzili zisk z verejného zdravotného poistenia na maximálne 1% z ich príjmov.

Teraz sa Slovensko priblíži k ostatným krajinám Európskej únie, kde je nepredstaviteľné, aby si súkromník vyplácal zisk z verejného zdravotného poistenia. U nás vlastne ani nejde o poistenie v pravom slova zmysle, ale o zdravotnú daň, ktorú platíme ako percento z našich príjmov. U nás je systém verejnej zdravotnej dane založený na princípe solidarity, zdravotná starostlivosť je garantovaná ústavou, ide o sociálnu službu štátu svojim občanom. Zisk je oprávnené generovať z pripoistenia.

Zdroj:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02h7fCf2rAxLucHenzEVbpqHaC78UbhTB8B6mrcxVs9s8QhPScvmNJcLkbvyZKDMcNl&id=100057122934207

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko