Richter zo Smeru vyhovel Kmotríkovi. Ministerstvu dodá gastrolístky za 35 miliónov eur

Ministerstvo práce si vyberalo medzi dvoma firmami s rovnakou cenovou ponukou. Richterov rezort odmieta, že tender bol ušitý na mieru vplyvnému podnikateľovi Kmotríkovi.
Deväť miliónov straveniek na štyri roky. Gastrolístky v takomto objeme má dodať ministerstvu práce, ktoré riadi nominant Smeru Ján Richter, spoločnosť GGFS. Väčšinovým majiteľom firmy je vplyvný podnikateľ Ivan Kmotrík. Tender za 35 miliónov eur vypísal rezort v júni, zmluva bola podpísaná koncom novembra. Ministerstvo však odmieta, že tender bol ušitý na mieru Kmotríkovi. Pokým jeho firma ponúkla rezortu elektronické stravenky, konkurencia chcela dodať papierové gastrolístky. Kmotríkova firma GGFS už na ministerstve práce jednu súťaž na dodávku gastrolístkov vyhrala. V roku 2014 získala zákazku za 8,5 milióna eur.
Zamestnanci ministerstva sa pritom už vo februári 2015 sťažovali , že s elektrokartami od spoločnosti GGFS dá platiť len v obmedzenom počte prevádzok. Prekážalo im aj to, že karty nefungovali v jedálni rezortu.
V júli 2015 získala firma GGFS zákazku na dodávku gastrolístkov za 5 miliónov eur aj od Žilinského samosprávneho kraja. Jeho predsedom je poslanec Smeru Juraj Blanár.

Zdroj:
https://www.aktuality.sk/clanok/310388/richter-zo-smeru-zvyhodnil-podnikatela-kmotrika-rezortu-doda-gastrolistky-za-35-milionov-eur/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko