Šéf košickej prokuratúry namiesto odvolania postúpil

Najprv chcel Generálny prokurátor Jaromír Čižnár svojho podriadeného Róberta Šotika odvolať z pozície šéfa Okresnej prokuratúry Košice II, no nakoniec postúpil na vyššiu prokuratúru.

Dôvod, pre ktorý Šotika odvolal bol, že mal zlyhať vo vzťahu k svojmu podriadenému, prokurátorovi Kamilovi Lehotskému, ktorý bol v tom čase trestne aj disciplinárne stíhaný. Polícia ho obvinila z marenia spravodlivosti, lebo ako dozorujúci prokurátor neobnovil predtým podmienečne zastavené trestné stíhanie v prípade dopravnej nehody, hoci vinník neuhradil spôsobenú škodu.

Čižnár nechcel povedať, čo Šotikovi vyčítal a vo februári požiadal o vyjadrenie orgán prokurátorskej samosprávy, Radu prokurátorov, ktorá s odvolaním súhlasila. Generálna prokuratúra presun Šotika na krajskú prokuratúru nijako nevysvetlila, hovorkyňa Andrea Predajňová iba povedala, že bol dočasne pridelený na návrh košického krajského prokurátora Petra Korombáza. Ten na to reagoval slovami, že návrh bol náležite odôvodnený, generálny prokurátor mu vyhovel a dočasne pridelil prokurátora na krajskú prokuratúru na oddelenie dozoru v trestnom konaní.

Zdroj:
http://kosice.korzar.sme.sk/c/7169442/sef-kosickej-prokuratury-namiesto-odvolania-postupil.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko