Smer platil oslavu zo štátneho

Sociálni demokrati zo strany SMER-SD, mali týždeň pred ohlásením prezidentskej kandidatúry svojho predsedu Roberta Fica zasadnutie svojho klubu v reštaurácii Parlamentka spolu s občerstvením v sume 2500 eur.

Všetko by bolo v poriadku, ak by účet za súkromnú iniciatívu vládnej strany neplatila Kancelária Národnej rady.

Poslancom sa podával na slávnostnom zasadnutí poslaneckého klubu údený losos, tradičné slovenské údeniny, syry, či šalát s hovädzím mäsom. Alkoholické nápoje zahrnuté v účte neboli.

Šéfka klubu Jana Laššáková obhajovala toto konanie tak, že išlo o stretnutie pri príležitosti konca roka. „Bolo to v súlade so zásadami hospodárenia“. Vysvetľuje, že akciu platili z peňazí, ktoré má klub vyčlenené na svoju činnosť.

„Za rok 2013 sme nevyčerpali všetky finančné prostriedky. Viac ako desaťtisíc eur sme vrátili,“ dodáva s tým, že sa treba pozrieť aj na hospodárenie iných klubov.

Predseda vtedy štrnásťčlenného klubu OĽaNO Richard Vašečka vravel, že sa prostriedkami snažia šetriť a vyčlenené peniaze používali na bežnú prevádzku. „Asi to veľmi nesvedčí o sociálno-demokratickom charaktere poslancov Smeru. Ak by sme si my chceli urobiť hostinu, tak si ju určite zaplatíme z vlastného“, uzavrel.

Vedúci kancelárie Národnej rady Slovenskej republiky je od apríla 2013 Daniel Guspan.

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/7156443/poslanci-smeru-sa-hostili-za-statne-kolegovia-sa-cuduju.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko