Smerácky poslanec NR predal hovorcovi obecný byt za 700 eur

Peter Čorba bol rovnako ako jeho mestský šéf a stranícky kolega v strane SMER-SD, kandidátom vo VÚC voľbách v roku 2013 v Žilinskom kraji s príznačným heslom ,,Spoločným úsilím pre náš kraj“. Ešte v roku 2013 informoval hovorca mesta Žilina Peter Čorba, že v evidencii má mesto viac ako 500 žiadostí o pridelenie nájomného bytu, no vyhovieť vedia iba 24 z nich. V tom čase sa celkový počet nájomných bytov v meste Žilina pohyboval okolo 1215. Primátor Žiliny Igor Choma (SMER-SD) sa však veľkolepo odvďačil svojmu hovorcovi, keď mu predal 60-metrový mestský dvojizbový byt. Za celkovú cenu 697,60 eur. Pri tak smiešnej sume za byt už bolo možné hovoriť aj o darovaní. Aby to ale nevyzeralo veľmi prísne, v zmluve sa museli noví majitelia bytu zaviazať, že po dobu najbližších desiatich rokov neprevedú tento byť na inú osobu ako na deti, vnukov a rodičov. Ak by sa túto časť predsa len rozhodli porušiť, hrozila by im drakonická pokuta, a to vo výške 312,87 eur.

Zaujímavé však bolo aj to, že v tom istom roku, mesto Žilina kúpila rovnako dvojizbový byt na rovnakej adrese, s takmer rovnakou rozlohou, len vo vedľajšom vchode za cenu 52-tisíc eur. A aby toho nebolo málo, drzosť vedenia zašla tak ďaleko, že na kúpu tohto bytu využila dotáciu z rezortu dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

O tejto situácii nevedeli po dobu pol roka ani samotní mestskí poslanci. Ešte aj člen bytovej komisie Patrik Groma bol zaskočený predajom mestského bytu, ktorý sa uskutočnil pred viac ako pol rokom. „Nespomínam si, že by sme mali Čorbovu žiadosť na komisii. A keby sme ju aj dostali, komisia má len poradný hlas. Konečné slovo má primátor, vždy rozhoduje štatutár mesta. O predaji bytu musel rozhodnúť pán Choma.“

Zdroj:
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/hovorcovi-zilinskeho-primatora-corbovi-predali-byt-za-700-eur.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko