Spoločný kšeft Počiatka a Kaliňáka na Donovaloch? Postavili si „štátny“ pivovar

Pivovar v Donovaloch so štátnou podporou má prepojenia na Počiatka a Kaliňáka.
Prepojenia ministrov Počiatka a Kaliňáka so zákazkami pre IT firmu Anext o ktorých sme informovali v stredu, zrejme fungovali aj pri výstavbe pivovaru na Donovaloch.
Nový Čas v auguste zverejnil, že v pozadí pivovaru je podľa obyvateľov Donovál Ján Počiatek. Onedlho by už mali stavbu kolaudovať. Firma Strabag, špecialista na diaľnice, ho stavia v rekordnom čase. Podľa portálu aktuality.sk sú v ňom zainteresovaní aj známi oboch ministrov z kauzy Anext, právnik Daniel Fundárek a Branislav Kúšik.
Spoločnosť Donovalský pivovar vlastní aj Mário Partl, známy Jána Počiatka. V predstavenstve akciovky Bratislava Trade Center vystriedal práve terajšieho ministra. dopravy. Do roku 2009 boli akcionármi Bratislava Trade Center Počiatek a Kaliňák. V jej orgánoch sedí právnik Daniel Fundárek, ktorý Kaliňáka osobne zastupoval v kauze Skupinka. A právne služby poskytuje aj spomínanej IT firme Anext. Donovalský pivovar získal dvojmiliónový úver od štátnej Slovenskej záručnej a rozvojovej banky. Zmluvu o úvere s firmou Donovalský pivovar podpísala pred dvoma rokmi.
Za úver ručí firma BZ Accounting, spolumajiteľom je Branislav Kúšik. Ten sedí v dozorných radách štátnych podnikov patriacich pod rezort dopravy. S ministrom Počiatkom sa pozná dvadsať rokov. Kušík bol do konca roka 2014 aj poradcom ministerstva financií.
Povolenie na výstavbu pivovaru, ktorý stojí na lukratívnom pozemku na centrálnom parkovisku, získala spoločnosť od obce preto, že tu vybuduje verejné toalety. To potvrdil starosta Miroslav Daňo. Bude tu aj reštaurácia, pekáreň i obchodík.

Zdroj:
https://www.cas.sk/clanok/342511/spolocny-kseft-pociatka-a-kalinaka-na-donovaloch-postavili-si-statny-pivovar/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko