Stratová Slovenská pošta robí predražený časopis, ktorý propaguje stranu Smer

Slovenská pošta zaplatila takmer 2milióny výtlačkov Poštových zvestí.
Propagačný časopis štátnej akciovky mala dostať každá domácnosť, zisťovanie SME ukázalo, že ho v schránke našiel málokto.
Za číslo dala pošta tlačiarenskej firme Dolis takmer 120-tis.€. V 20-stranovom časopise sa prezentovali politici Smeru Ján Počiatek a Peter Pellegrini.
SME náhodne oslovilo 30 domácností po celom Slovensku, aktuálne číslo Poštových zvestí, ktoré vtedy vyšlo, dostali len 3 – na Kordíkoch pri Banskej Bystrici, v bratislavskom Starom Meste a v Ružinove.
Z Bratislavy je J.Počiatek, z Banskej Bystrice P.Pellegrini.
Pošta tvrdila, že náklad 1,85 milióna kusov nie je fiktívny, magazín vraj distribuuje do každej domácnosti postupne podľa regiónov.
“Slovenská pošta nedokáže zabezpečiť distribúciu tohto časopisu do každej domácnosti vzhľadom na nedostupnosť niektorých schránok,“ povedala hovorkyňa pošty S.Pondelová.
Minister dopravy Počiatek pritom v časopise chválil poštu za spoľahlivosť. Zhruba 1540 pobočiek podľa neho zaručuje, že pošta dorazí do každej obce.
Okrem Počiatka dostal priestor aj štátny tajomník ministerstva financií Peter Pellegrini zo Smeru.

Podľa zmluvy, ktorú s firmou Dolis Pošta uzavrela, však mala pošta platiť zhruba o polovicu menej.
„Zmena ceny vyplýva zo zmenenej technickej špecifikácie Poštových zvestí 1/2013 oproti rámcovej dohode a prílohe,“ odpovedal konateľ firmy Dolis Radko Suchár.
Hovorkyňa Pošty napísala, že cenové ponuky ďalších spoločností nezverejnia, lebo nemajú ich súhlas.
Poštové zvesti nepravidelne vychádzajú podľa hovorkyne už od r.2004, väčšinou raz za rok. Po novom bude nové číslo každý štvrťrok.
Firma Dolis časopis tlačila aj v minulosti. Koľko mu Slovenská pošta dosiaľ vyplatila, Pondelová sprístupniť odmietla.
„Uvedená informácia je predmetom obchodného tajomstva,“ s tým, že platby odchádzali na základe zmlúv spred r. 2010, keď ešte neboli povinne zverejňované na webe.

Zdroj:
http://www.sme.sk/c/6871303/stratova-posta-robi-casopis-za-tisice-propaguje-ludi-zo-smeru.html

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko