Súdne poplatky za por Slovenska s poisťovňou Union o protiústavnom zákaze zisku zdravotných poisťovní

Slovensko môže zaplatiť ďalšie milióny eur za zlúčenie zdravotných poisťovní.
Slovensko možno zaplatí ďalšie milióny za svoje snahy vytvoriť jednu spoločnú zdravotnú poisťovňu.
Varovala predtým na dnešnej tlačovej konferencii opozičná SDKÚ-DS, podľa ktorej spoločnosť Achmea, ktorá proti Slovensku už viedla jeden arbitrážny spor pre zdravotnú poisťovňu Union, pravdepodobne bude pripravovať ďalší.
Predstavitelia SDKÚ-DS po dnešnej návšteve na ministerstve financií upozornili aj na to, že Slovensko stála táto arbitráž už 26,5 milióna eur. “”Potvrdili sa naše obavy, že škody za tento spor sú obrovské a budú ďalej narastať. Len za právne služby vynaložila SR 26,8 milióna eur. Táto čiastka je od roku 2009 do júna 2013. O tieto peniaze tak slovenskí občania už prišli,”” upozornil podpredseda strany Ivan Štefanec s tým, že okrem toho nám hrozia ďalšie spory. A to vo veci prípravy legislatívy na vytvorenie jednej zdravotnej poisťovne. “”Preto existuje reálne ohrozenie, že tieto škody budú ešte narastať aj z dôvodu tohto ďalšieho ideologického rozhodnutia Roberta Fica,”” upozornil Štefanec.
Zo stretnutia so zástupcami rezortu financií vyplývajú podľa SDKÚ-DS tri hlavné závery. Slovensko môže prísť o 29,5 milióna eur, ktoré sú zablokované na účtoch, občania Slovenska už zaplatili za protiústavný zákaz poisťovní 26,8 milióna eur a už v súčasnosti sa rozbiehajú arbitráže vo veci vytvárania jednej zdravotnej poisťovne. “”Preto sa obávame, že občania budú platiť ďalšie desiatky miliónov eur za tento, v poradí druhý Ficov ideologický pokus so zdravím,”” dodal Novotný.
2014 – Slovensko vyhralo arbitráž v spore o jednu poisťovňu s vlastníkom Unionu.

Zdroj:
http://www.cas.sk/clanok/255926/spor-slovenska-s-unionom-nas-uz-stal-26-8-miliona-eur-a-zacvakame-este-viac-tvrdi-sdku.html
https://www.aktuality.sk/clanok/253426/slovensko-vyhralo-arbitraz-v-spore-o-jednu-poistovnu-s-vlastnikom-unionu/

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko