Tunel na ministerstve hospodárstva

Ministerstvo pod vedením Pavla Pavlisa obstarávalo novú webstránku s predpokladanou cenou 170 tisíc EUR. Za webstránku + následnú dvojročnú údržbu. Súťaž bola následne zrušená ministerstvom oznámením zo dňa 7.10.2014 z dôvodu zmeny okolností. V priebehu obstarávania sa „vyskytli dôvody hodné osobitného zreteľa, pre ktoré nemožno od verejného obstarávateľa požadovať, aby vo verejnom obstarávaní pokračoval.

Ministerstvo pôvodne stanovilo podmienky tak, aby sa do súťaže nemohli zapojiť menšie firmy. Neprimerané podmienky na účasť mali zrejme zabezpečiť, aby sa do súťaže nemohol prihlásiť hocikto a nastaviť tak podmienky pre vopred vybraného víťaza. Firma mala napríklad preukázať, že má majetok, na ktorý je banka schopná sľúbiť úver vo výške 250 tisíc EUR. Išlo tiež o presne a detailne definované požiadavky ministerstva na jednotlivých členov projektového tímu, ktorý bude web pripravovať.

Dva roky predtým si napríklad exminister školstva Dušan Čaplovič nechal urobiť nový web ministerstva za necelých 10 tisíc eur, teda 17-krát lacnejšie než plánovalo v súťaži ministerstvo hospodárstva. Predpokladaná cena zákazky bola tiež dvakrát tak drahá, ako na ministerstve pod vedením Janušeka a Štefanova, neslávne známych z kauzy nástenkový tender.

Pavlis bol okrem iného zrejme v konflikte záujmu (nesúvisí s tendrom), pretože bol predsedom predstavenstva firmy Port servis, ktorá sa za jeho ministrovania súdila so štátom.

Zdroj:
http://dostal.blog.sme.sk/c/365463/tunel-na-ministerstve-hospodarstva-kam-sa-hrabe-stefanov.html?ref=tit

Náš plán

Máme program
Riešení pre Slovensko