Mgr. Gábor Grendel

Podpredseda NR SR

148.
Mgr. Gábor Grendel
131 866

Mgr. Gábor Grendel

Podpredseda NR SR

131 866

Poslanec NR SR (Bratislava)
39 rokov

Pomohol študentom práva, hasičom a nám všetkým ušetril peniaze.

Poslanec NR SR. V parlamente sa zaoberá zákonmi a kauzami z problematiky bezpečnosti a tajných služieb. Vyštudovaný novinár. Tejto profesii sa venoval 11 rokov (v Rádiu Twist, TA3, TV Markíza). Pri vzniku vlády Ivety Radičovej ho oslovil Daniel Lipšic s ponukou spolupráce na Ministerstve vnútra SR. O dva roky neskôr spolu zakladali hnutie NOVA, ktoré od roku 2016 úzko spolupracuje s OĽANO.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať? “Rozhodol som sa kandidovať, aby som zúročil skúsenosti z pôsobenia v parlamente. Chcem pokračovať v zápase o spravodlivé Slovensko. Mám „otvorený účet“ s Mariánom Kočnerom, na ktorom prvýkrát začala pracovať polícia za éry Daniela Lipšica. Neskôr na nás Kočner nasadil svojich policajtov, prokurátorov, blogerov a novinárov, aby nás dostal do väzenia. Súboj pokračuje.”

Odpočet: “Ako opozičnému poslancovi sa mi podarilo pomôcť hasičom, ktorých chcel štát obrať o dôchodok. Presadil som skrátenie povinnej praxe pre budúcich advokátov a odhalil som kauzu, po ktorej musel odstúpiť prezident hasičov. Mnoho našich návrhov potopil parlament len preto, že nie sme v koalícii, čo verím, že sa po 2020 zmení.”

  • Klub OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (podpredseda)
  • Osobitný kontrolný výbor NR SR na kontrolu činnosti SIS (podpredseda)
  • Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť (člen)
  • Stála delegácia NR SR v Medziparlamentnej únii (člen)

  • Aktuálne žiadne dokumenty

Videovizitka